Panasonic 33 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEETG1H330UP 1000
Nº de Estoque RS: 568-739Marca: PanasonicPart Number: EEETG1H330UP
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
6.2mm
Polarity
Polar
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
80mA
Equivalent Series Resistance ESR
1.6Ω
Series
TG
Automotive Standard
AEC-Q200
Detalhes do produto
TG Aluminium Electrolytic Capacitor Series
SMT 125°C
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
6.2mm
Polarity
Polar
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
80mA
1.6Ω
Series
TG
Automotive Standard
AEC-Q200
Detalhes do produto
SMT 125°C