Panasonic 470 μF Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEETKV471UAQ 200
Nº de Estoque RS: 747-2342Marca: PanasonicPart Number: EEETKV471UAQDistrelec Article No.: 304-45-765
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
800mA
Leakage Current
164.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
120mΩ
Series
TK Medium Size
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%
Detalhes do produto
TK High Temperature Reflow Series
SMT 125°C
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Length
15mm
Package/Case
200
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
800mA
Leakage Current
164.5μA
120mΩ
Series
TK Medium Size
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%
Detalhes do produto
SMT 125°C