Panasonic 560 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2 V dc, Surface - EEFJZ0D561RB Surface Mount
Nº de Estoque RS: 287-8159Marca: PanasonicPart Number: EEFJZ0D561RBDistrelec Article No.: 30411799
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
560μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Conductive Polymer Aluminium Solid
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Polarity
Positive
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
JZ
Dissipation Factor
0.1%
País de Origem
Japan
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Bobina
Especificações
Capacitance
560μF
Product Type
Construction
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Polarity
Positive
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
JZ
Dissipation Factor
0.1%