Panasonic 560 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2 V dc, Surface - EEFKZ0D561RB Surface Mount
Nº de Estoque RS: 287-8178Marca: PanasonicPart Number: EEFKZ0D561RBDistrelec Article No.: 304-34-648
Capacitance
560μF
Construction
Conductive Polymer Aluminium Solid
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
5500 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Series
KZ
Dissipation Factor
0.1%
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Fita
Especificações
Capacitance
560μF
Construction
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
125°C
Lifetime
5500 h
Tolerance
±20 %
3mΩ
Series
KZ
Dissipation Factor
0.1%