Panasonic 390 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2.5 V dc, Surface - EEFTX0E391RB
Nº de Estoque RS: 287-8189Marca: PanasonicPart Number: EEFTX0E391RB
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Capacitance
390μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
10.2A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%
País de Origem
Japan
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Fita
Product Type
Capacitance
390μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
10.2A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%