Panasonic 180 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFTX0G181RF
Nº de Estoque RS: 287-8192Marca: PanasonicPart Number: EEFTX0G181RFDistrelec Article No.: 30411844
Capacitance
180μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
5.1A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%
QuantidadePreço unitárioPer Bobina
Especificações
Capacitance
180μF
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
5.1A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
15mΩ
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%