Panasonic 560 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2 V dc, Surface - EEFTZ0D561RB Surface Mount
Nº de Estoque RS: 287-8200Marca: PanasonicPart Number: EEFTZ0D561RBDistrelec Article No.: 30411848
Capacitance
560μF
Construction
Conductive Polymer Aluminium Solid
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Series
TZ
Dissipation Factor
0.1%
QuantidadePreço unitárioPer Bobina
Especificações
Capacitance
560μF
Construction
Mount Type
Surface
Packaging
3000 pieces
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Tolerance
±20 %
3mΩ
Series
TZ
Dissipation Factor
0.1%