Panasonic 470 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUEB1H471 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 747-2146Marca: PanasonicPart Number: EEUEB1H471Distrelec Article No.: 304-45-778
Capacitance
470μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
235μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.15%
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
470μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
235μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.15%