Panasonic 220 μF Capacitor 160 V dc, Radial, Through Hole - EEUEE2C221 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 699-7414Marca: PanasonicPart Number: EEUEE2C221
Capacitance
220μF
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
2.1mA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
220μF
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
2.1mA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%