Panasonic 10 μF Capacitor 400 V dc, Radial, Through Hole - EEUEE2G100 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 699-7534Marca: PanasonicPart Number: EEUEE2G100Distrelec Article No.: 304-43-753
Capacitance
10μF
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
250μA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
10μF
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
250μA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%