Panasonic 2.2 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1H2R2 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 572-439Marca: PanasonicPart Number: EEUFC1H2R2Distrelec Article No.: 304-29-720
Capacitance
2.2μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
1.8Ω
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1uF - 100uF
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
2.2μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
1.8Ω
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1uF - 100uF