Panasonic 180 μF Capacitor 63 V dc, Through Hole - EEUFC1J181 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 315-0978Marca: PanasonicPart Number: EEUFC1J181
Capacitance
180μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
147mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FC Series 120μF - 270μF
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Panasonic 180 μF Through Hole Polymer Capacitor, 20 V dc
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
180μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
147mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FC Series 120μF - 270μF