Panasonic 1800 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J182 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 571-486Marca: PanasonicPart Number: EEUFC1J182Distrelec Article No.: 304-29-723
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
40mm
Length
40mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
Equivalent Series Resistance ESR
25mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1800μF - 15000μF
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
40mm
Length
40mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Termination Type
Radial Lead
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
25mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1800μF - 15000μF