Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J221 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 315-0984Marca: PanasonicPart Number: EEUFC1J221Distrelec Article No.: 304-34-662
Capacitance
220μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
130mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FC Series 120μF - 270μF
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
220μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
130mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FC Series 120μF - 270μF