Panasonic 2700 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1V272 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 572-340Marca: PanasonicPart Number: EEUFC1V272
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
16mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1800μF - 15000μF
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
31.5mm
Length
31.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
16mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FC Series 1800μF - 15000μF