Panasonic 680 μF Capacitor 100 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC2A681 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 315-1117Marca: PanasonicPart Number: EEUFC2A681Distrelec Article No.: 16723856
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
40mm
Length
40mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
36mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FC Series 330μF - 680μF
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
40mm
Length
40mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
36mΩ
Series
FC
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FC Series 330μF - 680μF