Panasonic 4700 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFK1C472S Radial Lead
Nº de Estoque RS: 571-820Marca: PanasonicPart Number: EEUFK1C472SDistrelec Article No.: 304-29-734
Capacitance
4700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Leakage Current
752μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FK Series 6.3 V to 16 V
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
4700μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
5000 h
Leakage Current
752μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FK Series 6.3 V to 16 V