Panasonic 180 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFK1V181 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 571-559Marca: PanasonicPart Number: EEUFK1V181
Capacitance
180μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
63μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FK Series 25 V to 35 V
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
180μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
63μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FK Series 25 V to 35 V