Panasonic 2200 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole - EEUFM0J222L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 526-0982Marca: PanasonicPart Number: EEUFM0J222LDistrelec Article No.: 304-33-674
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
138.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 6.3 V to 16 V
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
138.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FM-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 6.3 V to 16 V