Panasonic 560 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM0J561 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 526-1036Marca: PanasonicPart Number: EEUFM0J561
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
35.3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 6.3 V to 16 V
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
35.3μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 6.3 V to 16 V