Panasonic 120 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUFM1H121L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 526-1610Marca: PanasonicPart Number: EEUFM1H121L
Capacitance
120μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
60μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 25 V to 50 V
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Capacitance
120μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Leakage Current
60μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FM Series 25 V to 50 V