Panasonic 33 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM1V330 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 526-1840Marca: PanasonicPart Number: EEUFM1V330Distrelec Article No.: 304-42-914
Capacitance
33μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
11.6μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FM Series 25 V to 50 V
Capacitance
33μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Leakage Current
11.6μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FM Series 25 V to 50 V