Panasonic 1200 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR0J122 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3462Marca: PanasonicPart Number: EEUFR0J122Distrelec Article No.: 16723980
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
12.5mm
Polarity
Polar
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
6000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
75.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Especificações
Capacitance
1200μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
12.5mm
Polarity
Polar
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
6000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
75.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V