Panasonic 820 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR0J821 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3447Marca: PanasonicPart Number: EEUFR0J821Distrelec Article No.: 304-43-764
Capacitance
820μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
51.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Capacitance
820μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
51.6μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V