Panasonic 2200 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1A222L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3572Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1A222LDistrelec Article No.: 304-43-768
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
220μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V