Panasonic 1000 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C102L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3642Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1C102LDistrelec Article No.: 304-43-772
Capacitance
1000μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
9000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
160μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
1000μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
9000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
160μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V