Panasonic 1000 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C102LB Radial Lead
Nº de Estoque RS: 240-3867Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1C102LBDistrelec Article No.: 30213444
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
16%
Especificações
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
9000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
16%