Panasonic 2700 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C272 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3673Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1C272Distrelec Article No.: 16723949
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
432μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
RS PRO 2700 μF Capacitor 16 V dc, Through Hole Radial Lead
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
2700μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
432μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V