Panasonic 4700 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1C472L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 739-6806Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1C472LDistrelec Article No.: 304-35-586
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Especificações
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Height
35mm
Length
35mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V