Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E101 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 739-6812Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1E101Distrelec Article No.: 304-28-996
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Lead Pitch
2.5mm
Leakage Current
25μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Alternativa
Find out more
Each (In a Bag of 1000) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Alternativa
Find out more
Especificações
Capacitance
100μF
Product Type
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Lead Pitch
2.5mm
Leakage Current
25μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V