Panasonic 2200 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E222L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3762Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1E222LDistrelec Article No.: 30014022
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
550μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
550μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V