Panasonic 390 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1E391L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3718Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1E391LDistrelec Article No.: 16723911
Capacitance
390μF
Product Type
Capacitor
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
97.5μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Click here to find out more
Você pode estar interessado em
Capacitance
390μF
Product Type
Capacitor
Height
15mm
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
8000 h
Leakage Current
97.5μA
Tolerance
±20 %
Series
FR Radial
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 6.3 V to 25 V