Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1H101 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3894Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1H101Distrelec Article No.: 304-43-785
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FR Series 35 V to 63 V
Alternativa
Find out more
Each (In a Pack of 50) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
Alternativa
Find out more
Especificações
Capacitance
100μF
Product Type
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Detalhes do produto
FR Series 35 V to 63 V