Panasonic 560 μF Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1H561 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 708-3942Marca: PanasonicPart Number: EEUFR1H561
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
280μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 35 V to 63 V
Especificações
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
280μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
FR Series 35 V to 63 V