Panasonic 5600 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFS1A562L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 145-8401Marca: PanasonicPart Number: EEUFS1A562LDistrelec Article No.: 30108294
Capacitance
5600μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.19%
QuantidadePreço unitárioPer Caixa
Especificações
Capacitance
5600μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.19%