Panasonic 1000 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFS1J102B Radial Lead
Nº de Estoque RS: 240-3952Marca: PanasonicPart Number: EEUFS1J102B
Capacitance
1000μF
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Height
35mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.09%
Especificações
Capacitance
1000μF
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Tape
Height
35mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.09%