Panasonic 1000 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUHD1A102 Radial Lead
Nº de Estoque RS: 744-1975Marca: PanasonicPart Number: EEUHD1A102
brand-logo
Ver tudo em Capacitadores de Alumínio
Documentos Técnicos
Especificações
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
12.5mm
Polarity
Polar
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
HD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Detalhes do produto
HD Series Panasonic
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Especificações
Capacitance
1000μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
12.5mm
Polarity
Polar
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance
±20 %
Series
HD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%