Panasonic 10000μF Electrolytic Capacitor 10V dc, Through Hole - EEUHD1A103
Nº de Estoque RS: 744-1984Marca: PanasonicPart Number: EEUHD1A103
Capacitance
10000µF
Voltage
10V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
16 (Dia.) x 25mm
Height
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
16mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
<=0.01 CV or 3 μA @ 2 min
Tolerance
±20%
Series
HD RADIAL
Ripple Current
1.89A
P.O.A.
P.O.A.
Especificações
Capacitance
10000µF
Voltage
10V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
16 (Dia.) x 25mm
Height
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
16mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
<=0.01 CV or 3 μA @ 2 min
Tolerance
±20%
Series
HD RADIAL
Ripple Current
1.89A