Panasonic 4700μF Electrolytic Capacitor 16V dc, Through Hole - EEUHD1C472
Nº de Estoque RS: 744-2013PMarca: PanasonicPart Number: EEUHD1C472
Capacitance
4700µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
12.5 (Dia.) x 25mm
Height
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
12.5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20%
Ripple Current
1.48A
Leakage Current
<=0.01 CV or 3 μA @ 2 min
Series
HD RADIAL
P.O.A.
Each (Supplied in a Bag) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Capacitance
4700µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
12.5 (Dia.) x 25mm
Height
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
12.5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
5mm
Tolerance
±20%
Ripple Current
1.48A