Panasonic 270 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUTP1V271L Radial Lead
Nº de Estoque RS: 732-8276Marca: PanasonicPart Number: EEUTP1V271L
Capacitance
270μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
1000 h, 2000 h
Leakage Current
94.5μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
67mΩ
Series
TP-A
Dissipation Factor
8%
País de Origem
Malaysia
Detalhes do produto
TP Series
Capacitance
270μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
1000 h, 2000 h
Leakage Current
94.5μA
Tolerance
±20 %
67mΩ
Series
TP-A
Dissipation Factor
8%