Pepperl + Fuchs NBB15-30GM50-E2-M Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP 6V 15 mm 60 V dc 200 mA
Thread Size
M30 x 1.5
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
Cable
Maximum Supply Voltage
6V
Housing Material
Brass
Maximum DC Voltage
60V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
CCC Certified, cCSAus Listed, CE Certified, cULus Listed, EAC Certified, EN 60947-5-2, IEC 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
600Hz
Depth
30mm
Shielding
Shielded
Output Type
PNP
País de Origem
Vietnam
Click here to find out more
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Especificações
Thread Size
M30 x 1.5
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
Cable
Maximum Supply Voltage
6V
Housing Material
Brass
Maximum DC Voltage
60V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
Maximum Switching Frequency
600Hz
Depth
30mm