Pepperl + Fuchs NMB2-12GM65-E0-FE-V1 Threaded Barrel Proximity Sensor, M12 x 1 NPN 30V 2 mm 30 V dc 200 mA
Nº de Estoque RS: 327-1378Marca: Pepperl + FuchsPart Number: NMB2-12GM65-E0-FE-V1
brand-logo
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Thread Size
M12 x 1
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65mm
IP Rating
IP69K
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Maximum Detection
2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Ferrous
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
cCSAus Listed, cULus Listed, EN 60947-5-2:2007, General Purpose, IEC 60947-5-2:2007
Depth
12mm
Maximum Switching Frequency
100Hz
Shielding
Shielded
Output Type
NPN
País de Origem
Singapore
Detalhes do produto
Heavy-duty Sensors
Standards
EN60947-5-2 EMC compliant
Pepperl + Fuchs
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Thread Size
M12 x 1
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65mm
IP Rating
IP69K
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Maximum Detection
2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Ferrous
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
Depth
12mm
Maximum Switching Frequency
100Hz