Phihong Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, PSA120-240, 24V dc, 5A, 120W, 1 Output, 100 → 240 V ac, 90
Nº de Estoque RS: 706-7353Marca: PhihongPart Number: PSA120-240
brand-logo
Ver tudo em Switching Power Supplies
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Phihong
Output Voltage
24V dc
Output Current
5A
Power Rating
120W
Number of Outputs
1
Input Voltage
100 → 240 V ac, 90 → 264 V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Open Frame
Length
127mm
Width
50.8mm
Depth
21.4mm
Efficiency
78%
Minimum Temperature
0°C
Weight
135g
Maximum Temperature
+50°C
País de Origem
China
Detalhes do produto
75W to 120W Open Chassis Power Supply, Single Output PSA120 Series
Approvals
cUL/UL
Você pode estar interessado em
RS PRO, 20A
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
P.O.A.
Você pode estar interessado em
RS PRO, 20A
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Phihong
Output Voltage
24V dc
Output Current
5A
Power Rating
120W
Number of Outputs
1
Input Voltage
100 → 240 V ac, 90 → 264 V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Open Frame
Length
127mm
Width
50.8mm
Depth
21.4mm
Efficiency
78%
Minimum Temperature
0°C
Weight
135g
Maximum Temperature
+50°C
País de Origem
China
Detalhes do produto
Approvals
cUL/UL
RS PRO, 20A