26DBM20B2U
Motor Technology
Stepper Motor
Maximum Operating Temperature
158°C
Standards/Approvals
No
Detalhes do produto
Miniature Linear Actuators
A non-captive linear actuator that provides a long stroke length and up to 128 oz of linear force in a 26 mm frame size. The 7.5 degree step angle and option of 0.0005" lead screw pitch options allows for greater positional resolution.
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
| Quantidade | Preço unitário |
|---|---|
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
PortescapProduct Type
Electrical Linear Actuator
Stroke Length
48mm
Maximum Load
8.9N
Series
26DBM20B2U
Motor Technology
Stepper Motor
Maximum Operating Temperature
158°C
Standards/Approvals
No
Detalhes do produto
Miniature Linear Actuators