Power Integrations 300 V 10 A Diode Silicon 3-Pin D2PAK LQA20B300C
Nº de Estoque RS: 222-6795Marca: Power IntegrationsPart Number: LQA20B300C
brand-logo
Ver tudo em Schottky Diodes & Rectifiers
Documentos Técnicos
Especificações
Product Type
Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-263AB
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Pin Count
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Length
10.26mm
Height
4.7mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Selecione o tipo de embalagem
Selecione o tipo de embalagem
QuantidadePreço unitárioPer Pacote
Product Type
Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-263AB
10A
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Pin Count
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Length
10.26mm
Height
4.7mm