ROHM 100 V 20 A Rectifier & Schottky Diode Schottky 3-Pin DPAK RBQ20BM100ATL
Nº de Estoque RS: 235-2709PMarca: ROHMPart Number: RBQ20BM100ATL
brand-logo
Ver tudo em Schottky Diodes & Rectifiers
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-252
Maximum Continuous Forward Current If
20A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
100V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.77V
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.8mm
Height
10.4mm
Standards/Approvals
No
Automotive Standard
No
Click here to find out more
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
P.O.A.
Each (Supplied on a Reel) (Sem VAT)
Selecione o tipo de embalagem
P.O.A.
Selecione o tipo de embalagem
Especificações
Brand
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-252
20A
100V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.77V
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
6.8mm
Height
10.4mm