SICK CQF16-06EPSEW1 Block Proximity Sensor CQF 6 mm PNP 100mA 30V 30 V dc
Nº de Estoque RS: 213-1727Marca: SICKPart Number: CQF16-06EPSEW1
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
34mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
16mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Plastic
Maximum Detection
6mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Cm, Water Based Liquids Upto A Conductivity Of 50 Ms
Maximum Operating Temperature
80°C
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
CE, UL
Depth
8mm
Maximum Switching Frequency
10Hz
Shielding
Unshielded
Series
CQF
Switching Current
100mA
Output Type
PNP
País de Origem
Lithuania
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Block
Length
34mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable
Mount Type
Non-Flush
Width
16mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Plastic
Maximum Detection
6mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Maximum Operating Temperature
80°C
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
CE, UL
Depth
8mm
Maximum Switching Frequency
10Hz
Shielding
Unshielded
Series
CQF
Switching Current
100mA