SICK IMB30-15BPSVC0S Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP IMB 30V 15 mm 30 V dc 200 mA
Nº de Estoque RS: 209-3333Marca: SICKPart Number: IMB30-15BPSVC0S
Ver tudo em Proximity Sensors
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
70mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Plastic
Maximum Operating Temperature
100°C
Standards/Approvals
ISO 20653:2013-03, EN 60529, EN 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
500Hz
Shielding
Shielded
Series
IMB
Output Type
PNP
País de Origem
Hungary
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Documentos Técnicos
Especificações
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
70mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Plastic
Maximum Operating Temperature
100°C
Standards/Approvals
Maximum Switching Frequency
500Hz