SICK UM30-213112 Threaded Barrel Proximity Sensor UM30-21_113, M30 x 1.5 8000 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Nº de Estoque RS: 700-2889Marca: SICKPart Number: UM30-213112Distrelec Article No.: 302-28-518
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
IP Rating
IP65, IP67
Terminal Type
5-Pin M12
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
8000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
Series
UM30-21_113
Switching Current
200mA
Response Time
50ms
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
IP Rating
IP65, IP67
Terminal Type
5-Pin M12
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
8000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
Series
UM30-21_113
Switching Current
200mA