SICK UM30-214112 Threaded Barrel Proximity Sensor UM30, M30 x 1.5 5000 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Nº de Estoque RS: 700-2876Marca: SICKPart Number: UM30-214112
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Interface Type
M12
Length
102mm
Terminal Type
5-Pin M12
Width
47.5mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
5000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
180ms
Maximum Switching Frequency
4Hz
Depth
47.5mm
Detalhes do produto
UM30-214 Series
Ver tudo em Proximity Sensors
Informações de estoque temporariamente indisponíveis.
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Interface Type
M12
Length
102mm
Terminal Type
5-Pin M12
Width
47.5mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
5000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
180ms
Maximum Switching Frequency
4Hz
Depth
47.5mm